Hakkımda

Hayatımın size yansıyan sayfasına Hoş Geldiniz !

Sıcak bir yaz günü Ege’nin güzel şehri Denizli’nin Çal ilçesinde dünyaya gözlerimi açmışım. Sayın babam iktisat bölümü mezunu bir iş adamı, canım annemde dünyanın en kıymetli mesleğine sahip bir ev hanımı. Bende onların biricik ve tek kızı Esra. Ben doğduktan sonra ailece İstanbul’a taşınmışız. Sonrasında 20 sene orada ikamet ettik. İlk, orta ve lise öğrenimimi İstanbul’un hareketli ve yoğun yaşamında tamamladıktan sonra lisans eğitimim için İstanbul’dan ayrıldım.

İnsanları anlamaya ve sağlık sektöründe hizmet ederek yaşamımı geçirmeye erken yaşta karar vermiştim. Liseyi bitirdiğim yıl Ankara Üniversitesi DTCF Psikoloji Bölümü’nü çok isteyerek tek tercihle kazandım. Hızlı araba kullanmayı sevdiğimden, liseyi bitirir bitirmez B sınıfı ehliyet aldım ve başarılı bir kadın sürücü olmaya aday oldum.

İkinci senemde İstanbul Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi 12. Psikiyatri Kliniği’nde 2 hafta ilk yaz stajımı Psikoz servisinde yaptım. İlk kez hastane ortamına ve Şizofren dünyasına girmiş oldum.

Üçüncü sınıfta ara tatilimde İstanbul Bezmi Âlem Valide Sultan Vakıf Gureba Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde 2 hafta Psikoz Servisinde hasta izleme deneyimi edindim. Aynı sene yaz tatilimi Denizli Pamukkale Üniversitesi Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi polikliniğinde 1 ay stajyer olarak geçirdim.

Son senemi Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde 3 ay staj yaparak, aynı zamanda da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi Servisinde 5 ay süreyle Çocuk Psikolojisi üzerine çalışmalar yaparak tamamladım.

Lisans tez çalışmam olan “Evlilik Uyumunun Cinsiyet, Evlenme Yaşı, Evlilik Süresi, Eğitim Düzeyi, Yerleşim Yeri ve Çocuk Sayısı Değişkenleri Yönünden Araştırılması” projesiyle çift ve aile terapileri, cinsel terapiler konularına girmiş oldum ve bu alandaki eğitimlerimi tamamladım.

Lisans öğrenimim sırasında Diksiyon, Hızlı Okuma ve Beden Dili konularında eğitici eğitimi aldım. Öğrencilik yıllarımda liseden öğrenmeye başladığım ikinci yabancı dile heveslendim ve İngilizceme ek olarak Almanca’yı geliştirdim.

Mezuniyetten sonra Ankara’dan ayrılmadım, öncelikle özel bir rehabilitasyon merkezinde 6 ay süreyle, ardından özel bir diyaliz merkezinde 2 ay deneyerek, son olarak özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde 3 ay görev yaptım.

Mesleğimin ilk yıldönümünde sırf Ege’de yaşamaya başlamak için KPSS puanı tek tercihimle Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne psikolog olarak atandım. Mesleğimi tüm alt tanılarıyla öğrenmek adına 6 sene 6 ay hastanenin tüm yatan hasta servislerinde çalıştım.

Manisa’da yaşarken iş dışında kalan zamanlarımı etkin değerlendirebilmek adına ikinci üniversitem olan Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Ön Lisans programını bitirdim.

Mesleğimin 3.yılında Dokuz Eylül Üniversitesi S.B.E. Klinik Sinirbilimler Yüksek Lisans programını kazandım ve öğrencilik yaşamıma aralıksız devam ettim. Türkiye’de ilk kez yapılmış bir çalışma olan “İlk Atak Psikoz Hastalarında Klinik Değerlendirmeler ve Nörobilişsel İşlevler” konulu tezimle uzmanlık ünvanımı aldım.

Okul yaşamım ve eğitimlerim boyunca hem uluslar arası Avrupa’nın bir çok kentinde hem de ulusal olarak ülkemizdeki birçok psikiyatri ve psikoloji kongresinde görev aldım, sunum yaptım, katılımcı olarak bulundum.

2015 Ekim ayında Bakanlık bünyesinde görevlendirilmiş uzman psikolog alarak İtalya’da 1 ay süreyle Psikiyatri hastanelerinde gözlemci olarak kliniklerde bulunma fırsatı yakaladım. Özellikle de Ruh Sağlığı Hastanelerini kapatmış bir ülke olan İtalya’da bu deneyimleri edinmem mesleki anlamda beni zenginleştiren bir süreç oldu.

Mesleğimde 10 yılımı tamamladığım bu yıl sizlere hizmet sağlıyor olmaktan mutluyum. “Peki bir psikolog olarak siz nasıl dinleniyorsunuz ?” sorusuna ; “Yürüyüş yapmayı, tenis oynamayı ve seyahat etmeyi çok severim. Turist olarak değil, gezgin olarak dolaşmak yaşam tarzım haline geldi. Yaşam enerjimi ve ruhumu dinlendirmeyi bu aktivitelerime borçluyum” şeklinde cevap veririm.

Tanıtım

Eğitim Seminerlerim