Terapötik Kartlarla Terapi

Terapötik Kartlarla Terapi

Terapötik kartlar tecrübeli bir rehber eşliğinde bireylerin kendilerini yine kendi yorumları üzerinden daha iyi tanımalarına ve ifade edebilmelerini sağlayan eşsiz katkılarıyla etkili bir analitik terapidir.  Kartı kullananlar kartlarda gördüklerinden, içinde bulundukları durum ve kendileri hakkında özel bir anlam çıkartabilirler. Kartların bir fonksiyonu tıpkı rüyalar gibi ruhu yansıtmasıdır. Kartlarda kişinin gördüğü her ne ise sadece kişinin kendisi tarafından yorumlanabilir.

Terapötik kartların ülkemizde henüz yaygınlaşmamış temel uygulama alanlarından biri de grup rehabilitasyonu yönüdür. Eğitsel oyunlar, atölye çalışmaları üzerinden grup bilinci ve ekip ruhunu güçlendirerek grup üyeliğini teşvik eden, kolektif uyum ve ortak yaratıcı çalışmayı besleyen eğitimlerde diğer grup üyelerinin rolleri de yaşanacağı için mesleki açıdan oldukça önemli deneyimler ve farkındalıklar elde etme olanağı doğmaktadır.

Dünya genelinde sosyal çalışmalar, farklı sektörlere yönelik ekip eğitimleri kullanım alanları bulunan terapötik kartlar, canlı atmosfer yaratan, eğlenceli oyunlar ve keyifli atölye çalışmaları yoluyla iç etkileşimi geliştirmeye dönük eğitimlerde de çok verimli sonuçlar üretmekte, ekip olarak yaratıcı projeler geliştirilmesinin önünü açmaktadır.

Yazar Hakkında

Uzman Psikolog Esra AYDINLI

Yorum Yap veya Soru Sor

Yorum yapmak veya soru sormak için tıklayınız

Tanıtım

Eğitim Seminerlerim